20ZOBRAZENÍ

Celý rok jsem tady týdně publikovala deset námětů na činnost s dětmi. Soustředila jsem se na to, abyste k aktivitám nepotřebovali nic, co byste doma už neměli. Maximálně to, co můžete za pár korun koupit v nejbližším obchodě. Celkem na tomto blogu najdete neuvěřitelných 560 různých her pro děti od dvou let. Sama tomu nemůžu uvěřit, jak se mi to podařilo vymyslet a sesbírat.
Hromadu her jsme vyzkoušeli doma se syny. Některé je zaujaly trochu, některé více a k některým se vracíme znovu a znovu. Na závěr ročního maratonu jsem se rozhodla udělat soukromý přehled našich deseti nejoblíbenějších aktivit. Přiznávám se, je trochu ovlivněný tím, že mám dva kluky. Za vše hovoří vyslechutý dialog mého staršího s jeho kamarádkou:

Ona: „Pojď, budeme si hrát. Já budu princezna.“

On: „Já nechci být princezna.“

Ona: „Budeš princ a vysvobodíš mě.“

On: „Já budu robot.“

Poklady v ledu


Ideální zábava na deštivé odpoledne, vyžaduje jednoduchou přípravu den předem.


Dráha z izolepy

Stačí vám kotouč široké izolepy a nůžky. Z jedné izolepy dovede dítě polepit celou podlahu a vyrobit si na ní originální dráhu pro autíčka. Při úklidu jednoduše strhnete z podkladu.

Razítkovaná

Stačí nějaké dvě malé razítka, list papíru, kostka. Primitivní, leč chytlavá společenská hra je připravená do pěti minut.

Bublinkoví hadi

Můj mladší syn dlouho nezvládal foukat do klasického bublifuku. Foukání hadů z bublinek zvládá bravurně. S „hady“ – pěnou, jde pak po sobě třeba házet.

Malování kuličkami

Nejjednoduší kreslení jako úvod do výtvarného umění. Ty obrázky ale vypadají skutečně jako po lekci abstrakce.

Turistické značky

Starší syn nezapře, že rodiče jsou turisté. Po značkách dovede chodit celé kilometry. Ani ho nebolí nohy a nadšeně vyhlíží a hledá tu další.

Domácí střelnice

Hračky – zbraně u nás nevedeme. Ale střílení klubíčky ponožek na kelímky od jogurtu snad ani militantní zábavou není.

Barevná rýže


Kluky baví rýži barvit, kontrolovat, jestli je už suchá a následně míchat, zdobit s ní plastelínu, vysypávat cestičky na výkrese předkreslené lepidlem, přesypávat sem a tam… možnosti jsou nekonečné, nepořádek přijatelný. Rýže jde snadno zamést i vysát.

Bramborový pavouk

Jedna z mála hraček, které si zvládnou udělat i menší děti. A jaké divné pohyby ten pavouk dělá!

Sběratel aut

Kdyby se v ulici ztratilo nějaké auto, tak syn do pár dnů zjistí, že chybí. Všechny barvy a značky má v malíčku.