0ZOBRAZENÍ

Osvětlit akvárium si dnes dovede skoro každý sám, protože nabídka speciálních zářivek je opravdu Široká.

Ne ale každý ví, k jaké aplikaci a proč jsou různé zářivky vhodné. Pojďme se podívat na sérii světelných zdrojů Sylvania, které se v tomto oboru řadí mezi nejlepší.

GRO-LUX – Tyto zářivky díky vysokému podílu modré a červené barvy podporují růst rostlin. Jsou vhodné nejen na osvětlení skleníků a květinářství, ale také najdou své uplatnění ve sladkovodních akváriích. Je vhodné je kombinovat se zářivkami Aquastar nebo Daylightstar.

AQUASTAR – Barevná teplota okolo 10 000°K nám simuluje světelné podmínky podobné jako jsou v tropických vodách. Je to univerzální zářivka, která sjednocuje výhody světelného zdroje pro růst rostlin a zdroje s denním světlem pro akvária. Tyto zářivky se můžou používat samostatně bez kombinace s jiným barevným spektrem.

Výbojky

DAYLIGHTSTAR – Tyto zářivky mají teplotu chromatičnosti okolo 5000°C, což by nebylo nic neobvyklého, kdyby zářivka nebyla uložena ještě v plastovém pouzdře, které zachycuje UV záření a snižuje vývoj řas. Používá se ve sladkovodních akváriích samostatně nebo v kombinaci.

CORALSTAR – Pokud máte radši mořské rybičky, Coralstar je tu právě pro Vás. Tato zářivka reprodukuje osvitové podmínky v korálových útesech aktinicky modrým světlem a napomáhá růstu korálu a bičíkovců.

REPTISTAR – Vhodné především při chovu plazů. Zářivka Reptistar částečně vyzařuje ve spektru UVA (5%) a UVB (30%). To podporuje tvorbu vitamínu D3, Ale i lepší všeobecný pocit a zdraví růst plazů v teráriích. Teplota chromatičnosti 6500°K zvýrazňuje přirozené barvy plazů.