21ZOBRAZENÍ

Vývojáři britského M-sportu si dali záležet.

Nový Ford Fiesta dostal ty nejlepší ingredience pro stvoření závodního auta, které má výborný potenciál vítězit na světových okruzích. Ford Fiesta dostal do výbavy motor značky Duratec. Duratec vyrábí čtyř, pěti a šestiválcové benzínové motory a spadá pod společnost Ford Motor. Náš Ford Fiesta dostal čtyřválec o objemu 1,998 kubických centimetrů. Dále šestnáctiventilovou hlavu, jejíž hlavní výhody spočívají ve zvýšení výkonu a zvýšení záběrového momentu. Ford Fiesta se pyšní i parametry jako jsou: vrtání 87 mm a zdvih 83 mm.

Ford Fiesta má pohon na všech čtyřech kolech a k tomu šestistupňovou sekvenční převodovku Xtrac.

Ford Fiesta je rodilý Brit

Další společnost, která napomohla vzniku závodního auta Ford Fiesta je též britská společnost Cosworth. Cosworth je inženýrská společnost specializující se na motory a elektroniku přímo pro závodní auta. Ford Fiesta dostal od tohoto giganta veškerou elektroniku. Díky ní Ford Fiesta funguje přesně dle regulí. Maximální dosažitelný výkon motoru je 280 koní. Točivý moment 260 Nm.

Ford Fiesta a rozměry

Ford Fiesta S2000 závodní auto, které nás teprve letos překvapilo svou náturou se pyšní i zajímavými rozměry. Délka: 3958 mm; šírka: 1820 mm; rozvor: 2489 mm; minimální hmotnost 1200 kg.

Ford Fiesta pro vás

Pokud se vám zachtělo také vlastnit auto Ford Fiesta i když nejezdíte závodní okruhy, podívejte se na www.ford-fiesta.name a podívejte se na bohatou nabídku auta Ford Fiesta.