26ZOBRAZENÍ

Homeopatie vychází z názoru, že podobné se léčí podobným, obvykle silně zředěným. Asi tak jeden acylpyrin na bazén vody, tvrdí kritici. Maminky malých dětí dost často na homeopatii nedají dopustit. Mé vlastní zkušenosti jsou rozporuplné a úplně stejně na mě působil článek o odstraňování zažrané špíny na webu muže – hospodyňky. Celé to vypadalo dost neuvěřitelně a kdyby tam nebyly tak špatné fotky, že to nemohl být Photoshop, tak bych se do téhle akce vůbec nepouštěla.

Vzpomněla jsem si na toho chlapíka, když jsem vyšplhala na linku a zjistila, že na horních skříňkách leží asi půlcentimetrová vrstva kvalitně přilepené směsi mastnoty a prachu. Doufám, že jsem vás moc neznechutila.

Není co ztratit, řekla jsem si, sešplhala po židli dolů. Pak jsem si to ještě několikrát zopakovala s různými vázami a svícínky. Normálně bych si napustila do dřezu horkou vodu, vypotřebovala půlku Cifu, dvě hadry a aspoň půl hodiny.

Tak jsem to zkusila. Vytáhla jsem kuchyňský olej a mikroutěrku. Ano, čtete správně. Na mastnotu a prach kuchyňský olej.

 

 

Na hadru jsem nalila trochu oleje a přetřela ten hnus na skříňkách. A on zmizel. Lépe řečeno přilepil se na hadru. Tak jsem olejovou hadrou přetřela všechny horní plochy. Ani je nemusím leštit. Za deset minut hotovo. Ekologicky, ekonomicky.

Pokud vás to láká, doporučuji nechat si mikroutěrku na lepší příležitosti a použít bavlněnou hadru na vyhození i se setřenou špínou. A jestli máte světlou linku, sežeňte si spíše minerální ne rostlinný olej. Rostlinný olej totiž na vzduchu oxiduje a bílá plocha by pak byla zažloutlá. Minerální olej nic takového nedělá.