20ZOBRAZENÍ

Skoro všechno nakupuju přes internet. Důvody jsou nasnadě:
– to poslední, co bych odpoledne ve svém volném čase chtěla dělat je procházet obchody v půlce města, abych našla nejlevnější cokoliv,
– počet obchodů v našem maloměstě je dost omezený, takže pokud hledám něco konkrétního, tak je to předem ztraceno,
– do většího města projedu majlant.

Takže z mého hlediska je mohutný rozvoj e-shopů to nejlepší, co mě mohlo v životě potkat. Ale. Vím, že existují ale. Minimálně dvě jsem v poslední době odbourala.

1. Kdo se v těch nějlepších a nejlepších z lepších e-shopů má vyznat

Skoro každý, kdo má kamenný obchod, provozuje i e-shop. A co hůř. Mnoho firem provozuje e-shop a o kamenné prodejně ani neuvažuje. Výsledek? Nabídka je neprosto bezbřehá a brouzdáním na vlnách internetu můžete strávit minimálně stejně času jako brouzdáním ulicemi velkoměsta. Jenom kalorií spálíte méně.
Tohle dilema už přednedávnem vyřešily srovnávače cen. Dokážou jednu položku vyhledat v množství obchodů a nabídnout vám, kde to vyjde nejlevněji.

2. Když kupujete maličkost, zaplatíte za dopravu nemálo

Česká Pošta i dopravci sdílí názor, že pod sto korun není obchod obchodem. Takže když kupujete nějakou hloupost, například já v poslední době karimatky za 80 Kč/kus, tak za poštovné utratíte skoro stejně jako za zboží samotné. Což naštve.
Některé e-shopy nabízí lákavě dopravu zdarma, ale v drtivé většině se to rozhodně netýká malých nákupů. Spíše těch v hodnotě pár tisíc.
Tady to chtělo čas. Čas, aby se spojily e-shopy a vytvořily síť výdejních míst. Čas, aby vznikl srovnávač cen, který umí najít nejlevnější položku nejblíže vašemu místu bydliště. Takže si ho vyzvednete sami na vybraném výdejním místě. Jako bonus si tam zboží můžete i vyzkoušet. Některé věci si člověk pořád ještě raději osahá. Nevím jak vy, ale oblečení a boty si prostě podle fotky fakt nekoupím.

3. Nejhorší potíží je, jak se vyznat v nekonečné nabídce

Občas víte přesně, co chcete. A nejde to sehnat. Mnohem častěji se mi stává, že mám nějakou základní představu, co potřebuju. A nemůžu si vybrat. V tomto směru závidím našim rodičům a prarodičům, protože ti měli rozhodování nepoměrně jednodušší. Čímž také aktivně snižovali svou míru stresu a kupodivu dle tohoto videa se svým výběrem byli i více spokojeni :-)