19ZOBRAZENÍ

Že je třeba NĚKDY uklidit, to ví, nebo na to přijde každý sám. Cesta bývá někdy pořádně dlouhá a klikatá, ale bez strasti – není radosti. Přišla jsem teď na jednu věc, nejvíc nám vadí PRACH – ne špinavá kapka na podlaze, ani nevyprané prádlo a ani neumyté nádobí, jen ten prach, je vidět, je cítit, rozkašle nás, vlítne do očí, do oblečení i do srdcí až řekneme si DOST bylo prachu! Jenže… mě právě napadá ono známé Nerudovské:  „KAM S NÍM?

KAM S NÍM?
Každý, kdo někdy uklízel, určitě řešil osudové dilema – SUCHÁ PRACHOVKA x MOKRÝ HADR. Hlasuji pro mokrý hadr, ten prach nasaje, a pak jen tu špínu vyždímete do kbelíku. Suchý ho jen přemístí jinam – na zem, do vzduchu apod. Zde se mi nabízí paralera s jinýma povinostma – hlavně vše rychle zamést ze stolu dolů, aby prach nebyl vidět, kdežto s mokrým hadrem bývá větší práce a mokré špinavé ruce… A co vy? Máte raději akci čisté ruce nebo máte zameteno vše pod stolem? :-)

KDY ZAČÍT?
Jeden můj kamarád se řídí vrstvou prachu na klávesách s písmenama “G” a “Y” – ty prý vůbec nepoužívá, mého manžela zase nenechává chladným prach na schodech do pracovny, ale třeba prach na rotopedu ho nechává klidným :) Moji starší dceru prach nezajímá do té doby, než se jí naskytne finanční příležitost…

FINANČNÍ PŘÍLEŽITOST
A jak vlastně vzniká finanční příležitost? Platit mé dceři za úklid by mě nikdy nenapadlo, přišla s tím ale jednou nedávno sama. Navíc chtěla paní, co nám chodí občas uklízet, sama pomáhat, prý to má těžké (mně pomáhat při úklidu takto sama od sebe nikdy nechtěla :-)

“Mami, kolik dostanu peněz, když uklidím spodní patro domu?”
“…asi 200,- Kč”.
“Teda to je hodně peněz!!! “
“Můžu vám uklízet?”
“A proč? “
Potřebuji hodně peněz”.
“A na co?”
“…no přece abych nikdy nemusela pracovat!”
LOL :-)

A toto je výsledek mého úsilí, aby se dobře učila, dělala pořádně a včas úkoly ze školky, poslouchala paní učitelku apod., protože když se bude dobře učit, nebude pak muset moc pracovat a bude vydělávat VELKÉ peníze :-)

P.S.: Aby to nebylo málo, ještě má dcera dodala:
“Když budete chtít uklidit v týdnu, bude vás to stát 200,- Kč, a když v sobotu nebo v neděli, bude vás to stát 500,- Kč!.
Myslím, že se dcera ve světě neztratí :-)