25ZOBRAZENÍ

Venku na písku už si dost dobře hrát nejde. Je mokro a zima. Před pár lety vtrhl do hračkářství tzv. Moon Sand. Hmota, která se chová jako mokrý písek. 280g pořídíte za neuvěřitelných 130 Kč. No nekupte to.
Netuším, z čeho se ta zázračná substance skládá. Soudě podle ceny obsahuje stopy zlata a perleťového prachu. Menší syn opravdu rád něco plácá. Nejdřív jsem mu dala hrubou mouku, ale z sypké mouky bábovku neuděláte.
Pak jsem narazila na pár receptů na domácí měsíční písek. Jeden nás nadchnul.

 

 

Potřebujete
4 hrnky hrubé mouky nebo krupice. V nouzi nejvyšší použijte polohrubou mouku, ale v žádném případě hladkou, moc se to lepí. Přidáte 1/2 hrnku oleje. Dala jsem tam slunečnicový. Všechno smíchat (na to máme děti, že).

Je pravda, že znám i čistější zábavu. Rozhodně písek dejte na velký, hluboký plech a děti posaďte na nějakou zametatelnou podlahu. I tak počítejte s tím, že nějaký písek najdete i v plenkách. Ostatně stejně jako když jdete na pískoviště. Domácí měsíční písek jde zamést, vyluxovat i vytřepat, takže žádná katastrofa nehrozí.

To nejkrásnější na závěr: Můj dvouletý syn s touto zábavou vydržel celé odpoledne (tj. 4 hodiny!). Občas si donesl nějaké další autíčko, občas požadoval napít. Druhý den se opět domáhal písku. Zázrak. A kašlu na to, že ho pak vysvleču a celého osprchuju + zametu kuchyň. Vzhledem k době, jakou trvá příprava (nic), jak dlouho mu to vydrží (nekonečně), tak se to vyplatí.