25ZOBRAZENÍ

Taky se vám po Vánocích navzdory všem dobrým předsevzetím scvrkl dětský pokoj? Prostě není kam dávat hračky. Police přetékají a veselé plastové boxy na kolečkách praskají ve švech. Eventuálně zjišťujete, že lepenkové krabice nedožijí konce měsíce.

Můžete udělat čistku v hračkách a obnovit původní řád. Z vlastní zkušenosti vím, že po Vánocích to jde těžko. Děti se špatně vzdávají nejen nově nabytých, ale v podstatě jakýchkoliv vlastních pokladů.

Můžete neustále dokupovat a přikupovat plastové krabice více či méně vhodných rozměrů. Ze zkušenosti vím, že batole časem rozbije jakýkoliv plast. Pak se box musí vyhodit, protože by se o ostré hrany mohlo dítě zranit.

Můj muž na to před rokem přišel. Ty nejtrvanlivější věci jsou měkké. Co je poddajné, to odolá tlaku (viz konstrukce ženy). Boxy na hračky jsem ušila ze zbytků koberce. Vypadají pořád jako nové. A přežily už kde co. Tady na ně máte návod.

 

 

Budete potřebovat

Zbytky koberce s velmi nízkým vlasem (typu Jekor). Levně koupíte v prodejnách s podlahovými krytinami, případně využijte vyřazené z domu. Dále hobby nůžšídlo, tenký pevný provázek (např. motouz), velkou jehlu, do které lze navléci zvolený provázek (zkuste se v galanterii zeptat na jehly pro čalouníky nebo sedláře), metr.

Změříte místo, kde bude krabice stát. Poznamenáte si někam výšku, šířku a délku ideální krabice. Tvar krabice vidíte na obrázku, rozměry použijete vlastní. Stříháte bez přídavku na švy!

 

Vystřihnete nebo jednodušeji vyříznete hobby nožem. Hrany, kde se krabice spojuje dohromady, naděrujete šídlem zhruba po půl centimetru. Sešijete švem znázorněným na obrázku. Lapidárně řečeno zapichujete jehlu neustále z vnější, lícové strany.

 

Opakujte až získáte požadovaný počet krabic. Jde využít nejen na skladování hraček :-)

 

PS: Krabice jsou skvělé, ale jestli máte doma alergika na roztoče nebo prach, váhala bych. Taky některé kočky používají koberce k údržbě drápků.