18ZOBRAZENÍ

 Andulku napájíme vodou a krmíme prosem. Do její klícky patří i ovoce (například jablka) a zelenina (salát, okurka). Andulka si pochutná i na pampeliškových listech.

Jako doplněk andulčiny stravy se hodí sépiová kost, dobré je také nasypat do klece speciální písek, jehož uzobáváním si andulka zlepšuje trávení.

Bydlení

Andulky se lehce ochočí a některé se naučí i mluvit. Chováme-li v jedné voliéře více andulek společně, neškodí, čas od času lehce pokropit voliéru vodou. Andulkám, které chováme v doma v kleci, můžeme pořídit vaničku s vodou.

Páření

Samičku poznáme od samce například podle ozobí: samička má ozobí hnědé, sameček modré. Chceme-li andulkám vytvořit ideální prostředí pro založení rodiny, musíme jim do voliéry umístit budky vystlané slámou. Andulky nakladou většinou okolo pěti vajíček. Mladým andulkám připravujeme zvláštní krmivo - směs ze strouhanky, nakrájeného natvrdo vařeného vejce a nastrouhané mrkve.

Andulky lze chovat v jedné voliéře i s jinými druhy ptáků, například s zebřičkami nebo s chůvičkami. S andulkami se dobře snášejí.

A rada na závěr:Má-li vaše andulka jakékoli zdravotní potíže, obraťte se na veterináře.