22ZOBRAZENÍ

K výrobě tohoto pytlíku proti nudě mě inspiroval obrázek dřívek od nanuků s tečkami na začátku a čísly v políčkách. Dítě mělo kolíčkem vybrat správné číslo, které odpovídá počtu teček.

Na dřívka od nanuků jsem se vybodla hned na začátku. V zimě je prostě nemám. Nahradila jsem je proužky z tvrdého papíru. A po delším přemýšlení jsem přidala samokontrolní systém správného řešení. Syn totiž hry, které ho samy upozorní na chybu, miluje o dost víc než ty, do kterých mu kecám. Je to chlap, že.

Berte příspěvek jako inspiraci pro vaše vlastní ztvárnění. Místo počítání klidně můžete hledat slovo (obrázek) na stejné písmeno, jiný obrázek téhož zvířátka, předmět se stejnou barvou…. možnosti jsou nekonečné.

 

Budete potřebovat


čtvrtku tvrdého papíru nebo slabší lepenky. Tentokrát opravdu musí být papír z obou stran nepotištěný. Dále nůžky, tužku a pravítko na vytvoření proužků a kolíček pro malého řešitele. Já jsem doma našla dekorační, ale klidně si vystačíte s obyčejným prádelním. Kolíček je prima i proto, že trénuje drobné svaly na ruce. Konkrétně ty samé, které se podílí na stříhání. Takže když dítko nebaví stříhat (protože mu to nejde), zkuste ho donutit cvakat kolíčky. Případně taky stříkat rozprašovačem, ale to v této aktivitě neužije.

Z tvrdého papíru nastříháte proužky široké cca 5 cm, libovolně dlouhé. Mně vyšly na šířku A4, tj 21 cm. Na kraj pásku přilepíte – nakreslíte – narazítkujete první díl hádanky, to k čemu se bude hledat řešení. V mém případě několik obrázků, které se mají spočítat. Zbytek papíru rozdělíte na chlívečky, do kterých napíšete – nalepíte – narazítkujete možná řešení. Zde tedy čísla. Pouze jedna z nabízených možností je správná.

Dítě má kolíček připnout na chlíveček se správným řešením. A teď přichází kouzlo sebekontroly. Pásek otočím na druhou stranu (rubovou). Tam je na okraji řešení. Použila jsem k tomu červenou (chybně) a zelenou (správně) pastelku. Chlívečky s chybným řešením jsou podmalované červeně, se správným zeleně. Když je kolíček v zeleném pruhu, dítě záhadu vyřešilo správně.