16ZOBRAZENÍ

Došly mi vlhčené ubrousky na utírání hlavně dětských zadků, ale i ruk, stolu v restauraci po naší návštěvě apod. Já vím, balíček stojí tak kolem třiceti korun i méně. Nemusela bych nic vymýšlet. Jenže.
Jednak v Jednotě měli zrovna zavřeno, ostatně jako každou sobotu odpoledne. Jednak děti koukaly na počítači na pohádku, takže jsem nemohla brouzdat po vlnách internetu.
A tak jsem se dala do úklidu koupelny. Popravdě, moc se mi do toho nechtělo. Takže jsem zkoumala složení dětských ubrousků, pak složení všelijakých lahviček s kosmetikou. A pak jsem na to přišla.
Vlhčené ubrousky už nemíním kupovat. Vlastní výroba totiž vychází řádově na koruny za balíček.

 

Nejdřív si nachystejte roli papírových kuchyňských utěrek. Nekupujte ty nejlevnější, potřebujete aspoň třívrstvé. Zkoušela jsem i roli toaletního papíru a dvouvrstvé utěrky, ale ubrousky se pak trhají.

Pak budete ještě potřebovat ostrý, velký nůž, dětský gel na umývání případně dětský šampón a (dětský) olej. Dále si připravte nějaký plastový kyblík s víčkem nebo plastovou krabičku s víčkem. Krabička na fotkách je to jediné, co zbylo po cukrové vatě.


vlhčené ubrousky 1

Roli papírových utěrek rozřízněte napůl. Dál budete pracovat jen s jednou polovinou.

V kyblíku smíchejte:
1 hrnek vody
1 polévkovou lžíci gelu na umývání
1 polévkovou lžíci oleje
Celé to promíchejte, trošku to pění.


vlhčené ubrousky 2

 

Do směsi postavte roli kuchyňských utěrek, kyblík zavřete a postavte na víčko. Nechejte deset minut stát.

Otevřete kyblík, vytáhněte z role středovou rourku z tvrdého papíru a povytáhněte krajní vnitřní útržek ven. Ubrousky budete tahat od středu k okraji.


vlhčené ubrousky 3
Vylejte z kyblíku případnou přebytečnou vodu (těžko se odhaduje přesné množství, protože každá značka utěrek absorbuje jiné množství vody), eventuálně roličku lehce vymačkejte, aby z ní nekapala voda. Roličku vraťte zpátky do kyblíku, uzavřete.

Stejným způsobem si můžete nachystat ubrousky proti prachu, jestli jste zvyklé je používat. Prostě na směs použijete leštěnku na dřevo s vodou v poměru udaném na láhvi leštěnky.