Zip, spínací špendlík, suchý zip

Jsou vynálezy, které změnily svět, dostaly vznešené názvy, byly oceněny významnými cenami a jejich autoři se zapsali do historie. Jsou ale takové, bez kterých bychom se neobešli a přesto o jejich autorech nikdo nic neví, přestože bychom bez nich nemohli vykonávat ani ty ..

Vyhoďte televizi, objevte svůj život

Už více než deset let nemám televizi. ČT tomu nevěří, a tak mě čas od času pošle varování, že neplatím koncesionářské poplatky. Že pokud se dívám na její program, tak se jako neplatič dopouštím trestného činu, koho na mě pošle, co mi udělají… Evidentně je pro ně ..

Priority jako stresová prevence

Už týden chodím do zaměstnání. Hlavní pracovní úvazek s osmihodinovou pracovní dobou a hodinovou (!) přestávkou na oběd. Takže když započítám dojíždění, naštěstí nijak příšerné, tak se dostávám na deset hodin denně mimo domov. Ano, je to změna. Najednou máte pocit, ..

Hora vzteku

Láska i hory přenáší, ale což teprve cholerici! Mám doma dva, i když by se oba do krve přeli, že to není pravda. Nad starším už jsem zlomila hůl a trvám jenom na tom, že vztekat se chodí do sklepa. U syna si říkám, že bych ho mohla naučit své silné emoce zvládat. Což se ..

Jak z nás nejen šmejdi tahají peníze

Kamarádka si koupila kabelku. Celá rozzářená mi předváděla, jak je skvěle ušitá (vůbec tomu nerozumím a až dodnes jsem měla za to, že ona taky ne), co všechno obsahuje, co všechno neobsahuje (dětskou práci, bělidla a další fuj věci). Mluvila a mluvila a snad pod vlivem mého ..

Nikdo mi nerozumí a nikdo mě nemá rád

Svět je odrazem nás samých. Všechny jeho problémy tedy musíme nejprve vyřešit v sobě.(motto Lipnické školy) Přijdu do školky s plánem, jak si s kluky užijeme společný zbytek dne. Do deseti minut se rvou jak koně a ječí na sebe. Kamarádka mi už půl roku slibuje ušití ..

Proč čtu na kila

Když jsem byla malá, rodiče si ze mně dělali legraci, že nečtu na kusy, ale na kila. S věkem se to moc nezlepšilo, jenom během mateřské jsem trochu ubrala na kvantitě i kvalitě.Už na základce jsem byla exot, tím více na střední a vysoké škole, kdy už přišly do učeben ..

Odškrtnutý úkol

Jsem milovníkem seznamů. Uznávám, že místy se jedná až o určitou obsesi. Kupříkladu by mě zajímalo, jestli ještě někdo je schopný nejprve splnit úkol, pak si ho zapsat na seznam a následně jej škrtnout, nejlépe propiskou odlišné barvy. Můj muž tvrdí, že bych měla ..

Zpívám, tedy jsem

Minulý víkend jsme strávili u kamarádky v Opavě. O jejím muži jsem věděla jen to, že je introvert. Pravda, za celý večer toho moc nenamluvil. O to víc jsem byla překvapená, když jsem ráno vešla do kuchyně, on dělal snídani a u toho si zpíval. Tedy spíše pobrukoval. Za chvíli ..

10 kroků k jednoduššímu životu

Mám ráda prázdno. Pro někoho to může vypadat jako konec, ale já v nicotě naopak vidím počátek všeho. V praxi se to projevuje zejména tak, že nejmilejší hudba pro mě je ticho, minimalistické interiéry mi přijdou fakt hezké, co nepotřebuji, to vyhodím (ano, pár věcí už jsem ..

30 dní k lepšímu já

„Přestat kouřit je ta nejjednodušší věc na světě. Vím to, sám jsem to zkoušel nejméně tisíckrát.“ (Mark Twain) K novému roku se kolem mně pravidelně vyrojí hejna podivínů. Při běhání potkávám lidi, které jsem neviděla ani na ulici, natož běhat. Kamarádka ..