Sukýnka pro princezny bez šití

Uklidním vás, žádnou dceru jsem zatím neporodila ani neadoptovala. Ale kamarádka jednu princeznu vychovává a ta přednedávnem měla narozeniny. Líbí se mi, jak je už v šesti letech typicky ženská. Pětkrát denně se převlíká, nejlépe do pastelových barev a páskových ..

Foukačky z brčka

Nedávno jsem tu popisovala pár tipů na využití brček v předškolní výchově. Teď jsme narazili na další a moc se nám osvědčil. Za pomoci brčka, papíru a lepící pásky si vyrobíte foukačku, před kterou by jihoamerický indián zbělal závistí. Pak můžete třeba uspořádat ..

Namíchejte si vlastní směs koření

Když tak koukám do regálů v Jednotě, mám pocit, že se s různými speciálními směskami koření roztrhl pytel. Je jich zcela určitě více než základních druhů. Když je použiteje dle návodu, jídlo skutečně vesměs chutná opravdu úžasně.Štve mě na nich vlastně jen pár ..

Klovající datlík

Znáte takové ty dřevěné datlíky, které umístíte na vrcholek kovové tyčky a oni pomaloučku „lezou“ dolů a oklovávají tyčku?Nevím proč, strašně se mi ta hračka líbí, i když ji považuju za takovou kravinu, že bych za to peníze nedala. A nedávno jsem našla na netu ..

Domácí repelent a past na mouchy

Za chvíli vyletí. Už si brousí sosáky plné choroboplodných zárodků. A vy se uškrábete. Každý rok je to stejné. Každý rok utratím nesmyslné peníze na nechutně smradlavé vodičky, které ve většině případů stejně nefungují. Navíc si vůbec nejsem jistá, že látky v tom ..

Vyrobte si tekuté mýdlo za 4,50 Kč/l

Tekuté mýdlo v obchodě stojí u nás v Jednotě 30 Kč/l. O pár regálů níže najdete obyčejnou kostku mýdla za 10 Kč, nejlevnější pak za 6,50 Kč. Myslím, že voda v tekutém mýdle aspiruje na jednu z nejdražších kapalin v domácnosti. Proč bych měla platit za vodu, její dopravu ..

Paráda z pracovního trička

V poslední době poněkud ulítávám na kreacích ze starých triček. Můj muž byl nejprve nadšen, ale s tím, jak se zmenšuje počet jeho použitelných pracovních triček, je jeho úsměv čím dál kyselejší. Asi budu muset zavítat do nějakého second-handu a pořídit si zásobu XXL ..

Želatina jako materiál k tvoření

Nedávno jsme se synem s napětím testovali recept na želatinové destičky použitelné k lecjakému tvoření. Možnosti využití opravdu široké, náklady téměř nula (jako obvykle). Syna bavilo destičky připravovat a dál s nimi pracovat. Chovají se totiž trochu jako měkký plast. ..

Ach ty vlasy + rozčesávač pro panenky

Moje maminka má jemné, nepříliš husté vlasy. Každý den ráno si je musí namočit a vyfénovat před kartáč, aby jak sama říká, mohla mezi lidi. Považovala jsem za velké štěstí, že jsem vlasy zdědila po dědečkovi husté a vlnité. Stačilo kudrny něčím umýt a jít. Pak ..

Multifunkční roličky od toaletního papíru

Kdybyste je sbírali, zjistíte, že během krátké doby spotřebujete docela hodně rolí toaletního papíru. Úplně na konci každého zůstane kartónová trubička, na kterou se papír navíjí.Nevím proč, jednu dobu jsem je skladovala. Měla jsem jich asi padesát. Matně jsem si ..

Měsíční písek

Venku na písku už si dost dobře hrát nejde. Je mokro a zima. Před pár lety vtrhl do hračkářství tzv. Moon Sand. Hmota, která se chová jako mokrý písek. 280g pořídíte za neuvěřitelných 130 Kč. No nekupte to.Netuším, z čeho se ta zázračná substance skládá. Soudě podle ..

20 nejlepších triků, jak se k něčemu donutit

Pokud použijete ne jeden, ale kombinaci několika triků, téměř jistě dosáhnete svého cíle.Dosahovat cíle není otázkou disciplíny. Má to co dělat s motivací sebe sama, a se schopností soustředit se na cíl. Následující triky vás naučí sebemotivaci a pozornosti, které ..