Finty na rýmu a nachlazení

Kudy chodím, tudy smrkám. A nejhorší je, že můj muž taky. (Smrtelná nemoc mužů na sedm? – Rýmečka.) Chytli jsme to od dětí. Ten starší nám ze školky tahá neobyčejně odolné bacily, které odchází s prvními sněženkami. Myslím, že je úplně jedno, jak nachlazení ..

Je tu jaro, chce to vzdušný sestřih

Lámete si hlavu nad tím, jak s příchodem letních teplot osvěžit svůj vzhled? Zkuste šmrncovní krátký účes!Pokud si myslíte, že polodlouhé až krátké vlasy nepůsobí žensky, neřešte to! Do podzimu jste opět na své délce. Kratší vlasy jsou momentálně trendy. Je to ..

Daruj život

Zhruba před deseti lety jsem se zapsala do Registru dárců krvetvorných buněk. Tyhle věci se vás obvykle netýkají, pokud se nedějí někde blízko vás. Někde hodně blízko. Moje rozhodnutí bylo spontánní a popravdě řečeno, už jsem na to skoro zapomněla. Už při vstupu vás ..

Depilace

Taky občas míváte obavy o to, že se muži svému vzhledu věnují natolik, že nás nejen v časové náročnosti překonávají? U někoho to začalo důkladnou úpravou vlasů, u dalších se přidala úprava ochlupení na hrudi a dále to pokračuje. Poslední dobou jsem na několika ..

Co mně dobíjí baterky

“Teď zrovna nevím, jestli mně to posiluje nebo zabíjí.” Mám momentálně takové období, kdy fakt nevím, co dřív. Už kolem poledne cítím v hlavě podivné prázdno až lhostejno. Jeden požadavek frčí za druhém v rychlém sledu (za včerejšek jsem trhla rekord – 35 ..

Chudě ale plnohodnotně: Tuky

I ve finančně nepříjemné situaci je potřeba dbát nejen na objem jídla a zasycení, ale především na to, co jídlo dodá našemu tělu. Překvapivě i v Čechách je poměrně dost lidé trpících selektivní podvýživou. Nejčastěji se sice jedná o seniory, ale ani v mladších ..

Péče o obličej tři v jednom

Příroda mi nenadělila úplně bezproblémovou pleť. V pubertě jsem si dost užila akné a i teď mívám svá pupínková období. Bezpečně podle toho poznám, kdy přicházejí mé dny. Trochu pomáhá, když přestanu pít kávu. Jenže to nejde nadlouho, že. Ještě před pár měsíci to ..

Jak si vyrobit radost

„Nemyslím, že bych již byl u cíle anebo již dosáhl dokonalosti, běžím však, abych se jí zmocnil.“ (Filipským 3:12) Co děláte, když se probudíte, a vstanete „špatnou nohou“? Ve stejném duchu nějak klopýtáte celým dnem a navečer jste tak naštvané, že sami sebe ..

Piju vodu z kohoutku

Jeden vzdálený příbuzný se strašně divil, když viděl, co piju. Dokonce čichal ke sklence, aby zjistil, že fakt piju obyčejnou vodu. Kdyby tam našel vodku, považoval by mě ještě za normální. Mí rodiče si na návštěvy vozí speciální pečivo a balík minerálek. Ví, že ..

Kontaktní čočky pro začátečníky

Ti, kteří upřednostnili kontaktní čočky před brýlemi, se zpočátku potýkají s drobnými problémy při každodenním užívání. Jak s těmito titěrnými pomocníky zacházet, aby vydrželi co nejdéle a pokud možno jste o nich ani nevěděli? Je potřeba speciální „čočkový“ ..

Srážení teploty přírodní cestou

Většinou se toto téma probírá mezi maminkami malých dětí. Protože do jejich drobných tělíček se moc chemie nevejde a člověk má divný pocit – ládovat do mimina všemocné sirupky. Stačí si přečíst vedlejší účinky a kontraindikace. Já vím, oni to uvádět musí a ..

10 tipů, jak si vybrat lichotivé džíny

Tak schválně. Kolik riflí máte v šatníku? Já čtvery, ale odvážím se říct, že mi sluší jedny. Samozřejmě ty nejvíc odrbané. Protože v nich chodím skoro všude, pokud není takový hic, že se v džínách fakt nedá vylézt. V každém obchodě s textilem najdete nekonečné ..