Walk-in – nový trend mezi sprchovými kouty

Klasické sprchové kouty s dveřmi a malou kabinkou známe všichni. Nejnovější trendy však sázejí na poněkud více otevřenosti a prostoru, čehož výsledkem jsou tvz. walk-in kouty.

Sprchové kouty známé jako walk-in zatím u nás nejsou příliš rozšířeny. Fanoušci designu, kteří preferují nekonvenčnost a nadčasové myšlenky, se však s tímto doplňkem už stihli seznámit. V mnoha případech si pochvalují a walk-in kouty dokonce začaly označovat za budoucnost koupelen.

Otevřenost, více prostoru, vyšší bezpečnost
Více prostoru a otevřenosti při sprchování přináší vyšší komfort as tím spojenou bezpečnost. Právě tato myšlenka stála za návrhem prvních walk-in koutů, které sázejí na zcela nové provedení. Nepotřebují kabinku ani dveře, vystačí si s jednoduchým nástěnným systémem, jehož součástí je samotná sprcha.

Jednoduchá sestava walk-in sprchových koutů:

  • štíhlá vanička, vyvýšená nebo nízká přízemní bez prahu
  • boční stěna, může být vestavěná nebo ve středu místnosti
  • sprchový systém instalovaný kdekoli na boční stěně
  • jednostranný skleněný kryt bez dveří připevněný na boční stěnu

Nadčasový design pro krásnější a novější koupelnu
Kompozice těchto sprchových koutů nepřináší majitelům pouze bezpečnost a praktický užitek. Jejich plusem je také moderní, někdy až futuristický design, který dodává koupelnám přitažlivou atmosféru. Walk-in kouty zároveň koketují s minimalismem, takže jejich přítomnost podpoří i provzdušnění a prosvětlení prostoru.

Walk-in kouty se nehodí do každé domácnosti
Otevřenost a způsob montáže kladoucí důraz na prostornost si ptá svou daň. Walk-in kouty se totiž zvyknou montovat uprostřed koupelny, což ale není pravidlem. Problémem bývá i výška boční stěny, která rovněž vyžaduje více prostoru. Proto se tyto kouty nehodí do stísněných koupelen. To je předurčuje spíše k využití v rodinných domech, i to jen v takových, kde mají velkou koupelnu s dostatkem volného místa.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram