Chcete oživit byt nebo pracovnu? Zkuste graffiti.

Fantazii se meze nekladou. Nebo kdo překonává hranice, ten může být originál. Platí to io majitelích bytů a domů, jejichž interiéry zdobí milované i nenáviděné graffiti.

Graffiti jsou známé z venkovních ploch, hlavně z vlaků, podchodů nebo stěn na veřejných prostranstvích. V interiérech se vyskytují spíše sporadicky, alespoň v našich končinách určitě. O to více vzbuzují pozornost a často i zájem o jejich vyzkoušení v praxi „na vlastní kůži“. Nemluvě o tom, že jejich přítomnost v domácnostech nenese rizika spojená s tímto druhem umění.

Oživí prostor, rozproudí atmosféru
Graffiti, to nejsou jen čmáranice po stěnách bez nějakého hlubšího významu. Nejpovedenější malby v sobě ukrývají unikátní kus umění, který buď nese důležitý odkaz, nebo se stará o vítané oživení monotónně působících stěn. Právě za tímto účelem se v nejrozmanitějších podobách dostávají do interiérů, kde dokážou rozproudit atmosféru a tím pozitivně zapůsobit na život obyvatel.

Svoboda, tvořivost, originalita
Na graffiti je nejlepší, že atmosféru dokáží oživit několika způsoby. Celá jejich podstata totiž spočívá v naprosté svobodě uměleckého vyjádření a co nejoriginálnějšího provedení daných maleb. Právě takto lze na rozdíl od tapet, štuků nebo jiných kreativních stěn dosáhnout exkluzivní design, jaký jen těžko hledat v jiných domácnostech.

V bytech, domech, kancelářích
Nejsou to jen domácnosti, kde se graffiti jako výrazný dekorační prvek postupně udomácňují. Díky zmiňované schopnosti oživit prostor a rozproudit v něm atmosféru mohou blahodárně sloužit také v kancelářích. Správná kombinace barev dokáže dodat prostoru vibrace schopné podporovat pracovní výkon, obzvláště ve spojitosti s vybranými motivačními slogany.

Ruční práce nebo maketa
Kousek tohoto umění dostanete do bytu, domu nebo kanceláře i bez talentu k malování. S trochou dovednosti to zvládnete i pomocí maket s libovolnými motivy, což umožňuje mít na zdi obrázky z oblíbených filmů, portréty známých osobností nebo cokoli jiného, ​​co si tam přejete.

Graffiti bez porušení zákona
To, že mít doma stěny zdobené graffity se obejde bez rizik, která s tímto druhem umění souvisí, jsme nastínili už v úvodu. Výhodou je, že malováním na zeď u vás doma neporušujete žádný zákon. Graffity totiž neničíte cizí majetek ak jejich tvorbě nepotřebujete ani žádné povolení.

Dostat se k pěkným a kvalitně aplikovaným malbám, které zkrášlí naše stěny, není žádný problém. Firmy či soukromí writteři, kteří se tvorbou graffiti v interiérech živí, se na takový typ designu specializují iu nás. Většina z nich se kromě tvorby postará také o úklid po práci, takže očekávejte profi práci s požadovaným výsledkem a maximálním komfortem.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram