Jak si ze suvenýrů z dovolené vytvořit originální dekorace

Magnetkami na lednici či figurkami ve vitrínce už dnes nikoho neohromíte a po čase vám budou zavazovat. Zkuste se na dovolené dívat na suvenýry poněkud kreativněji – jak byste s nimi mohli zkrášlit svůj interiér? Někdy stačí jen trochu fantazie a dovednosti a originální prvek vašeho prostoru je na světě. Prohlédněte si pár tipů, co všechno můžete vytvořit.

Svíčky v mušli
Krásné velké mušle, které jste našli na pláži by byla škoda nechat povalovat v šuplíku. Můžete si z nich vyrobit svíčky – vytvoří vám při večeři krásné vzpomínky na léto a přinesou přirozený šarm na každý stůl. K výrobě potřebujete jen parafín na svíčky nebo palmový vosk a knot s podstavcem.

Exotický květináč
Menší mušle můžete použít také k výzdobě květináče či vázy. Třeba k nim jen vhodné lepidlo. Takový povrch se ideálně hodí k sukulentům nebo exotickým rostlinám.

Nábytek s foto obtiskem
Jedinečné záběry z dovolené si nemusíte jen zarámovat, můžete si z nich dát vyrobit foto obtisk na vinylovou nálepku. Tu pak můžete použít na zeď jako tapetu nebo na starou židli či skříňku. Přinesou do interiéru svěží pohledy na přírodu a krásné vzpomínky.

Přírodní stolování
Pokud jste si z dovolené přinesli zajímavé kameny, můžete z nich vyrobit přírodní dekoraci vašeho stolu u večeře na terase nebo v zahradě. Umístěte je na textil nebo mech a připojte k nim i svíčky, aby vrhly teplou záři na kompozici.

Kamínky do skla
Nejjednodušší cestou jak nechat kamínky vyniknout, je naaranžovat je do skleněné vázy či mísy. Velice jim to svědčí iv kombinaci s mušličkami, stužkami a rostlinami. Vázu můžete nahradit i obyčejnou zavařovací sklenicí. Nevypadá to vůbec špatně.

Oblázkové mozaiky
Drobnými nebo plochými kamínky můžete polepit různé povrchy od vázy po květináč. Stačí si jen sehnat vhodnou lepící hmotu podle podkladu. Pokud se jedná o větší předmět, je vhodné jej předem obalit tkaninou, kameny se vám budou na povrch mnohem lépe umisťovat. Přilepené kameny můžete nakonec nalakovat pro dosažení lesklého efektu.

Soukromá galerie
Zarámované fotografie či malby má mnoho lidí, vy si však můžete vytvořit vlastní galerii na míru a v barevné paletě, která vám oživí decentní interiér. Na zeď můžete rozmístit barevné košíky z Balkánu, kmenové masky z Afriky, škrabošky z Benátek či zarámované textilie z Orientu. Když je navíc osvětlíte světelnými body, získáte jedinečné umělecké dílo.

Dominantní polštáře
Polštáře se v bytě vždy sejdou, zvláště pokud máte pohovku v neutrálním odstínu. Různobarevné polštáře oživí každý obývací pokoj a čím jich bude více, tím budou zajímavější. Pokud jste na dovolené na takové vychytávky nenarazili, můžete si je ušít z etnických textilií, které dostanete jako šátky či deky.

Originální kuchyňská zástěna
Co dělat se sbírkou nálepek, etiket, pivní podložky nebo pohlednice z dovolených? Například vytvořit koláž na kuchyňskou zástěnu. Tato působivá kolekce je zajištěna za plexisklem, aby se nepoškodila při vaření.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram