Dodávky plynu pokračují

Dodávky zemního plynu na Slovensko z Ruska pokračují na základě platných smluv a podle dohodnutých objednávek. Slovensko dubnovou fakturu zaplatilo podle platné smlouvy v eurech. V pátek o tom informovalo Ministerstvo hospodářství (MH) SR.

Ministr školství, vědy, výzkumu a sportu Branislav Gröhling (SaS), místopředseda vlády a ministr hospodářství Richard Sulík (SaS), ministryně spravedlnosti Mária Kolíková a ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) před 80. jednáním vlády SR 18. května 2022 v Bratislavě.

„Šéf resortu hospodářství Richard Sulík (SaS) rozhodl o zaplacení faktury na základě stanoviska EU, že v případě takové platby nejde o porušení, respektive obejití sankcí. Nedošlo ani k porušení žádné platné smlouvy, k níž nebyl přijat žádný dodatek,“ uvedlo MH.

Gas burner and ruble coin, Russian money on home gas stove. Natural propane gas flame and ruble currency. Concept of Russia and Europe economy, gas cost, inflation, sanctions, crisis and payment.

Stejně intenzivně podle resortu pokračují aktivity na zabezpečení dodávek zemního plynu iz jiných zdrojů. „Plynu je v tuto chvíli dostatek a pokračuje se v plnění zásobníků pro příští topnou sezónu. Resort hospodářství dohlíží na zvyšování energetické bezpečnosti Slovenska, aby byl dostatek plynu jak pro domácnosti, tak pro průmysl,“ ujistilo ministerstvo.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram